Výstava Jedním obrazem, jednou větou

Obsah: 51 fotografií většinou formátu 70x50cm pořízených v období od minulé dobřichovické výstavy, tj. v letech 2018 až 2020.

 

Termín konání: 20. srpna - 30. září 2020. POZOR: Výstava byla prodloužena až do soboty 7. listopadu !!

Místo konání: Výstavní sál a přilehlá chodba zámku v Dobřichovicích (residence Řádu Křižovníků s červenou hvězdou) Křižovnické náměstí 1 (u dobřichovického mostu přes Berounku). Z vlakového nádraží trvá cesta k zámku asi 15 minut.

Vernisáž: proběhla ve čtvrtek 20. srpna od 18:00 do 21:00 a zúčastnilo se jí cca 70 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Třetí veřejná komentovaná prohlídka výstavy by se měla uskutečnit v neděli 4. října od 14:00 a bude trvat asi 90 minut. Individuální prohlídku je možné domluvit přímo se mnou telefonicky nebo přes e-mail.

Vstup na výstavu je zdarma, výstava je volně přístupná ve dnech, kdy má otevřeno restaurace Zámecký had (prozatím je to od středy do neděle), od 11:00 do 20:00. Sál by měl být otevřený, pokud by byl nějakým nedopatřením uzamčen, klíče jsou k dispozici v restauraci. Kdo by mohl dorazit jen v pondělí či úterý, dejte mi vědět, domluvím vše se správcem zámku .

Protože se ve výstavním sále občas konají kulturní a společenské akce, které mohou omezit přístupnost výstavy v konkrétních hodinách, budu se zde snažit o všech takových akcích předem informovat. Část výstavy umístěná na chodbě zámku je přístupná bez tohoto omezení.

Výstava je prodejní, ceny vystavených fotografií jsou uvedeny v tabulce ve výstavních prostorách i zde v přiloženém pdf souboru, který si můžete stáhnout.

Akce omezující přístupnost výstavy:

V sobotu 17. října od 14:00 do 17:00 se bude v sále konat divadelní představení, takže v té době bude pro návštěvníky k dispozici jen část výstavy na zámecké chodbě.

Aktualizováno 14. září 2020
informace jsou postupně doplňovány a upravovány

Výstava Třicet tváří světla

Obsah: 30 fotografií představujících různé varianty světla použitých na mých snímcích. Pouze čtyři z vystavených obrazů už byly součástí některé z dřívějších výstav, ostatní měly svou výstavní premiéru. Většina fotografií měla formát obrazu 70x50cm, největší vystavená fotka pak 100x70cm.

Termín: 17. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Divadlo v Horních Počernicích, Votuzská 379.

Vernisáž: Konala se ve středu 17. června od 18:00, zúčastnilo se jí cca 60 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Během výstavy jsem uskutečnil 6 komentovaných prohlídek, poslední z nich 5. srpna. 

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná v otevírací době místní divadelní kavárny. 7. srpna odpoledne byly fotografie odinstalovány.

Soutěž pro návštěvníky: Soutěž byla vyhodnocena a všichni účastníci byli informováni o výsledku.

​Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

Výstava Exploze, reflexe a víry

Obsah: 26 fotek, většinou ve formátu 70x50 cm. Součástí expozice byly vybrané fotografie z dlouhodobých cyklů Kouzelná zahrada, Tváře Berounky, Skryté světlo a Infračervené řeky.

Termín konání: 29. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Foyer ČSOB Plzeň, Americká 60.

Vernisáž: Konala se v pondělí 29. června v 18:00, byla spojena s komentovanou prohlídkou a zúčastnilo se jí cca 50 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Vzhledem k tomu, že výstava se konala v běžném provozu bankovní pobočky, komentované prohlídky se neuskutečnily.

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná po celou provozní dobu pobočky. Vystavené fotografie byly odinstalovány 10. srpna ráno.

​​

Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

  e-mail: pvapenik@centrum.cz         Fotografie Petra Vápeníka / Petr Vapenik - Photography | Praha                                            ©2019-2020 Petr Vápeník