Výstava Jedním obrazem, jednou větou

Obsah: 51 fotografií většinou formátu 70x50cm pořízených v období od minulé dobřichovické výstavy, tj. v letech 2018 až 2020.

Termín konání: 20. srpna - 30. září 2020, výstava byla prodloužena do konce roku. Vzhledem k vládním opatřením proti šíření koronaviru je od 14.10. uzavřena i zámecká restaurace, takže zámek jako celek je aktuálně po většinu času nepřístupný. Po předchozí domluvě je ale možná individuální prohlídka; pokud o ni máte zájem, dejte mi prosím vědět e-mailem, vše probereme osobně.

Místo konání: Výstavní sál a přilehlá chodba zámku v Dobřichovicích (residence Řádu Křižovníků s červenou hvězdou) Křižovnické náměstí 1 (u dobřichovického mostu přes Berounku). Z vlakového nádraží trvá cesta k zámku asi 15 minut.

Vernisáž: proběhla ve čtvrtek 20. srpna od 18:00 do 21:00 a zúčastnilo se jí cca 70 návštěvníků. Podrobnější informace o vernisáži včetně fotografií najdete v blogovém článku Hattricková vernisáž.

Komentované prohlídky: Veřejné komentované prohlídky byly prozatím ukončeny prohlídkou z neděle 11. října.

Vstup na výstavu je zdarma. Pokud někdy pomine koronavirová centrální uzávěra, výstava bude opět volně přístupná ve dnech, kdy má otevřeno restaurace Zámecký had (za normálního stavu od středy do neděle od 11:00 do 20:00). Sál by v takových dnech měl být otevřený, pokud by byl nějakým nedopatřením uzamčen, klíče jsou k dispozici v restauraci.

E-katalog výstavy:

Aby bylo možné prohlédnout si vystavené fotky bezpečně i bez osobní návštěvy, připravil jsem kompletní e-katalog výstavy, kde je všech 51 vystavených fotografií i s doplňujícími texty. Není to sice takový zážitek jako vidět fotky naživo, ale je to aspoň něco.

​​Prodej autorských tisků:

Výstava je prodejní, ceny vystavených fotografií jsou uvedeny v tabulce ve výstavních prostorách i zde v přiloženém pdf souboru, který si můžete stáhnout.

Akce omezující přístupnost výstavy:

Jednorázové akce v zámeckých prostorách jsou momentálně vyloučeny, výstava je prozatím pro veřejnost nepřístupná.

Aktualizováno 17. listopadu 2020
informace jsou postupně doplňovány a upravovány

Výstava Třicet tváří světla

Obsah: 30 fotografií představujících různé varianty světla použitých na mých snímcích. Pouze čtyři z vystavených obrazů už byly součástí některé z dřívějších výstav, ostatní měly svou výstavní premiéru. Většina fotografií měla formát obrazu 70x50cm, největší vystavená fotka pak 100x70cm.

Termín: 17. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Divadlo v Horních Počernicích, Votuzská 379.

Vernisáž: Konala se ve středu 17. června od 18:00, zúčastnilo se jí cca 60 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Během výstavy jsem uskutečnil 6 komentovaných prohlídek, poslední z nich 5. srpna. 

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná v otevírací době místní divadelní kavárny. 7. srpna odpoledne byly fotografie odinstalovány.

Soutěž pro návštěvníky: Soutěž byla vyhodnocena a všichni účastníci byli informováni o výsledku.

​Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

Výstava Exploze, reflexe a víry

Obsah: 26 fotek, většinou ve formátu 70x50 cm. Součástí expozice byly vybrané fotografie z dlouhodobých cyklů Kouzelná zahrada, Tváře Berounky, Skryté světlo a Infračervené řeky.

Termín konání: 29. června - 7. srpna 2020 (výstava byla ukončena)

Místo konání: Foyer ČSOB Plzeň, Americká 60.

Vernisáž: Konala se v pondělí 29. června v 18:00, byla spojena s komentovanou prohlídkou a zúčastnilo se jí cca 50 návštěvníků.

Komentované prohlídky: Vzhledem k tomu, že výstava se konala v běžném provozu bankovní pobočky, komentované prohlídky se neuskutečnily.

Vstup na výstavu byl zdarma, výstava byla volně přístupná po celou provozní dobu pobočky. Vystavené fotografie byly odinstalovány 10. srpna ráno.

​​

Prodej autorských tisků: Všechny vystavené fotografie je možné i po skončení výstavy zakoupit (stáhněte si soubor s prodejními cenami v pdf formátu):

  e-mail: pvapenik@centrum.cz         Fotografie Petra Vápeníka / Petr Vapenik - Photography | Praha                                            ©2019-2020 Petr Vápeník